22. března 2015

Příběh běžce

Do Dánska jsem přijela s tím, že tu široko daleko a ještě dál nejsou žádné kopce, a pro můj cíl, začít konečně aspoň trochu pravidelně běhat, nemohlo být nic ideálnějšího. První měsíc jsem se k ničemu neměla, ale kdo by se divil. Teprve jsem si zvykala na nové prostředí, novou rodinu, úplně jiný způsob výuky a zjišťovala rozdíly mezi mou domovinou a tímto královstvím. Jak jsem vám psala v Týdnu plném poprvé, což byly vlastně dánské zimní prázdniny, vyběhla jsem poprvé po pláži. Rozfázované pěkně na minuty, a i přesto jsem si myslela, že umřu. Ale nevzdala jsem to a od dalšího pondělí jsem s pravidelným během opravdu začala :)
K dnešnímu dni je to přesně pět týdnů, co jsem se do běhu zamilovala a nechci vynechat. Začala jsem běhat společně s kamarádkou, za což jsem velice ráda, protože pokud se mi nějaký den nechtělo (a že se mi nechtělo), byla to ona, co mě donutilo se zvednout a jít. Přece ji nenechám běhat samotnou, no ne?! :D Obecně je známé, že čím více lidí o vás ví, že se něčemu věnujete, tím méně chcete přestat a nedat jim tak důvod o vás pochybovat! :)Na internetu jsme si vyhlédly níže uvedený plán a řídily se podle něj. Původní plán je na devět týdnů a začíná téměř pouhou chůzí, což mně přišlo extrémně easy, a tak jsem se rozhodla začít od poloviny. Dosud si pamatuju, jak pro mě byl první týden utrpením a bála jsem se každého začátku týdne dalšího really?.Ale s postupem celého týdne se mi kondička rychle zvyšovala, tudíž poprvé to bylo vždy nejhorší a zbytek týdne jsem si mohla pískat se to jen zlepšovalo. Půlhodinka je teď pro mě optimální, víc toho času nemám a s nadcházejícím přezkoušováním v české škole achouvej ani mít nebudu :DBěhám vždy ráno, ještě před snídaní. Když se mi z postele nechce a ani myšlenka na kamarádku, která na mě bude čekat, nepomáhá, s vyhlídkou teplé kašičky po běhu vstanu určitě a nedej bože když si vzpomenu ještě na arašídové máslo, to je teprve rychlost!. :D Nehledě na to, že pokud hned z rána nachytám nějaké endorfiny, jsem celý den jako sluníčko a odpoledne mám více volného času, protože nemusím počítat s dalším cvičením. Výhodné ve všech směrech! Zatím běhám v teplácích, termotričku a mikině. A ve starších teniskách. Nejsou běžecké, ale poslouží.Opravdu jsem se do běhu zamilovala a hodlám v něm pravidelně pokračovat. A taky už jsem se stihla pořádně motivovat! :D Pokud na běh nezanevřu a vydržím 3-4x týdně běhat po dobu minimálně tří měsíců, koupím si běžecké boty nike adidas největší hrůza pod sluncem. A ty už mám vyhlédnuté, tak ať se na mě těší :DOblíbili jste si běh? Běháte pravidelně, občas nebo vůbec? Nebo dáváte přednost jinému druhu pohybu? Dejte mi vědět do komentářů :)

INSTAGRAM

4 komentáře:

 1. běhat jsem začla před 2 týdny asi, ale spíše tak nepravidelně, když se mi chce a mám čas a je hezky, tak vyběhnu :) jinak jsem předtím běhala na páse v posilce, ale to jen tak zlehka :) no jelikož mě dneska po včerejším běhu bolí kotníky a mám je asi namožený, tak asi pár dní nevyběhnu :(

  OdpovědětVymazat
 2. Ahojky, taky s během začínám. Je úžasné vidět jak dělá člověk den co den pokroky. Běhám s přítelem, který sportuje a tak mě k tomu vždycky vyhecuje a taky radí, co a jak :-). Pokud ti to vydrží, tak ty běžecké boty si opravdu pořiď. Je to neskutečný rozdíl. Jsou lehounké a na noze je ani necítíš. :-) Tak ať se daří, snad nám to oběma vydrží!! http://zdraveahrave.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Gratuluji, že jsi se dokopala a že teď tak hezky běháš ;) já tedy neběhám vůbec :D moje láska jsou in-lajny. A tedy před snídaní bych to asi nedávala i když motivace snídaně je taky super způsob, jak se dokopat :)

  OdpovědětVymazat
 4. Před snídaní bych neuběhla nic! O.o Na jaře chci začít ( a sakra, jaro už je) tak snad se dokopu :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milý komentář :)